Global yönetici geliştirme programımız

Hilti Outperformer: İşletme kariyeri​

Yakın zamanda yüksek lisans eğitiminizi mi tamamladınız?

İngilizceyi ve başka bir dili akıcı olarak konuşabiliyor musunuz?

Yurt dışında yaşama ve çalışma fırsatı çekici geliyor mu?

Global üst düzey yönetimde kariyer yapmak gibi bir motivasyonunuz ve arzunuz var mı?

Hilti Outperformer programı, aradığınız hızlı adımlarla ilerleyebileceğiniz kariyer fırsatınız olabilir.

Üç farklı kariyer yolu sunuyoruz: işletme, teknik [link] ve lojistik [link]:  Bu sayfa işletme kariyer yolu hakkındadır.
 

 

İlk günden itibaren gerçek sorumluluk​

Hilti Outperformer, benzeri olmayan bir global yönetici geliştirme programıdır. İki yıl boyunca sizi müşteri odaklı iş modelimizin tam merkezine koyarak ve ilk günden itibaren tüm sorumluluğu size bırakarak, sizi global liderlik kariyerinize hazırlayacağız.

Sakın yılmayın. Evet, bu hızlı bir tempo ve oldukça zorlayıcı. Fakat bir dizi uluslararası yönetim projesi ve büyük çaplı bir sosyal projeyle deneyiminizi artırmak için size koçluk ve mentorluk yapacağız. Ayrıca öğrenmeniz ve kendi kariyerinizi geliştirmek için gereken her şey konusunda destek alacaksınız. İnanılmaz bir deneyimin keyfini çıkarma ve bu süreçte birçok yeni arkadaşla tanışmanın yanı sıra, İsviçre Lozan'daki en iyi işletme okullarından IMD'de deneyim kazanacaksınız.

"Hilti’nin yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yerel liderlerinin de dahil olduğu en kıdemli liderlerine erişebiliyorsunuz. Onların gittikleri yolları ve üstlendikleri farklı görevleri keşfettikçe, program kendi kariyerinizi geliştirmenizde gerçekten sizlere yardımcı oluyor."

Aidan Maguire, İşletme Global Katılımcısı

Neden bu program için doğru insansınız?

• Yakın zamanda mezun oldunuz ya da bir yüksek lisans veya doktora programından mezun olmak üzeresiniz.

• Lisans derecenizin, işletme veya mühendislik olması muhtemel, fakat işletme anlayışımıza uygun bir düşünce yapınızın olduğunu kanıtlarsanız, ekonomi, siyasi bilimler ya da uluslararası ilişkiler gibi bölümleri de kabul edebiliriz.

• Global üst düzey yönetimde kariyer yapmak için isteklisiniz.

• Profesyonel iş hayatında kısa veya uzun dönem staj ya da çalışma deneyimi olarak en az 3 aydan iki yıla kadar zaman geçirdiniz ya da kariyerinize yeni başladınız ve iyi performans gösterip kendinizi geliştirebilmek için bir fırsat istiyorsunuz.

• İş veya eğitim süreciniz boyunca uluslararası deneyim kazandınız.

• Birden fazla dile hakimsiniz: İngilizce akıcı olmak üzere ekstra bir ya da iki dil. Farklı bölgelerde çalışmak için bu beceriye ihtiyacınız olacaktır.

• Olgun ve iddialı, meraklı ve adanmışsınız.

• Doğru iletişim ve sosyal becerilere sahip, esnek bir takım oyuncususunuz.

• Global düşünüyor, kültürlerarası deneyimler ve yurt dışında çalışma fırsatları için isteklisiniz.

İşletme kariyer programının detayları

Hilti Outperformer, iki yıllık bir programdır. En başından itibaren, üst düzey yönetimin yanı sıra kişisel mentorunuzla beraber deneyim kazanırken, dünyanın dört bir yanından gelen iş arkadaşlarınızla çalışıyor olacaksınız. Bu, yüksek performans gösteren takımın bir parçası olarak, yönetim kurulu üyeleriyle toplantılara ve dünya zirvelerine katılmanız anlamına gelir. Size talepkar müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama ve bazı üst düzey önemli işler hakkında bilgi edinebileceğiniz farklı görevler verilecek. Ayrıca, İsviçre'de IMD işletme okulundaki programa devam edeceksiniz ve hayat değiştiren sosyal bir projede yer alacaksınız.

İşletme programı dört ana aşamadan oluşmaktadır:

• Başvurduğunuz ülkede, 12 ay boyunca müşteri satış temsilcisi ya da saha mühendisi olarak çalışmak. Uygulamalı bir deneyim ve işimizin temeli olan müşterilerimiz, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve yazılımlarımız hakkında derin bir tecrübe kazanacaksınız.

• Ülke merkezinde 3 ay boyunca operasyonel bir projede çalışmak. Satış dışında bir pozisyonda, proje takımının bir parçası olarak çalışacaksınız. Bu lojistik, İK, finans, pazarlama veya mühendislik görevleri olabilir. • Bölge merkezinde stratejik bir proje üzerinde 6 ay boyunca çalışmak. Stratejik düzeyde, yine İK, finans, pazarlama ya da mühendislik görevleri olabilir.

• Bölge dışında stratejik bir proje üzerinde 3 ay boyunca çalışmak. Bu farklı çalışma kültürleri ve pazar koşulları size uluslararası bir bakış açısı kazandıracak. Eğer gelişmiş bir pazardan geldiyseniz, gelişmekte olan bir pazara ya da tam ters yönde çalışacaksınız.

Programınız sırasında, büyüleyici eğitimler ve çeşitli etkinlikler vasıtasıyla, sizi global liderlik kariyerine hazırlayacağız:

• Liderlik geliştirme programı - İsviçre’nin Lozan şehrindeki IMD işletme okulunda, Hilti'ye ve yükselen bir lider olarak görevinize bakış açınızı genişletmek için tasarlanmış kapsamlı bir eğitim yolculuğuna çıkacaksınız. IMD derecesi, Stratejik Düşünme, Finans, İcra ve Global Liderlik gibi geniş bir modül yelpazesi olan, bazıları bireysel bazıları takım halinde internet tabanlı, sınıf içi ve açık alanda yapılan eğitimlerin bir kombinasyonudur.

• İşletme yönetimi eğitimi: Hilti’de bireysel bir eğitimdir. Davranışsal profil, kişisel güçlü yönler, liderlik tarzları, iletişim becerileri ve sunum teknikleri hakkında detaylı bilgi içerir.

• Global zirve: Liechtenstein’da genel merkezde 4-5 gün boyunca devam eder. Global iş kollarının hem birbirlerinden bağımsız, hem de nasıl işbirliği içinde çalıştıklarını gözlemlemenizin yanı sıra, durumsal liderlik, uluslararası takım çalışması, networking ve kültür gibi sosyal becerileri edinebileceğiniz bir tecrübedir.

• Sosyal proje: 7-8 gün boyunca 'daha iyi bir gelecek yaratma' üzerine yapılan bir çalışmadır. Bosna’da son zamanlarda gerçekleştirdiğimiz ev inşası projesi gibi uygulamalı sivil toplum projeleridir. Duvarlar arasında, savaş, kıtlık ve doğal afet gibi felaketlerin bölgedeki insanları ve ekonomik durumu nasıl etkilediğini öğreneceksiniz.

Program boyunca, sponsorunuz ve bölgesel program yöneticisi ile sonraki görevleriniz ve yerleşim yeriniz hakkında fikir alışverişi içinde olacaksınız. Böylece, işi mümkün olan en iyi şekilde anlayacak ve tecrübe edeceksiniz.

Nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Başvuru süreci her bölge için biraz farklılıklar gösterse de, genel hatlarıyla aşağıdaki gibidir:

• Sizi online başvuru sistemine yönlendirecek olan aşağıdaki "Şimdi başvurun" düğmesine tıklayın.

• Bir kariyer yolu seçin: işletme, teknik veya lojistik.

• Bir ülke seçin. Yerel dili akıcı bilmeli  ve çalışma iznine sahip olmalısınız.

• CV'nizi ve motivasyon mektubunuzu, tercihen pdf formatında, yükleyin.

• Ayrıca, referanslarınızı, üniversite, staj veya mesleki deneyimlerinizden kazandığınız tavsiye mektuplarınızı ekleyin.

• Programa uygun olduğunuzu düşünürsek, sizi, İK ve üst düzey bir yöneticiyle beraber yapılan birinci tur görüşmelerine davet edeceğiz.

• Sonrasında, Hilti satış danışmanı veya saha mühendisinin bir gününü deneyimlemek için "saha ziyareti"ne davet edileceksiniz.

• Her şey yolunda giderse, sizi bölgesel değerlendirme merkezine davet edeceğiz.

• Süreç boyunca, ilerlemeniz hakkında size açık ve dürüst olacağız, bu yüzden hangi aşamada olduğunuzu her zaman bileceksiniz.

• Süreç başarıyla tamamlanırsa, programınızın başlangıç tarihi, bölgenize ve sizin uygunluk durumunuza bağlı olacaktır.

"Hilti Outperformer programı, azimli genç yeteneklere, kendi kariyerlerini belirlerken yönlendirilmenin ve özgürlüğün eşsiz bir birleşimini sağlar. Farklı kültürleri deneyimleme ve bir sonraki adımınıza karar verme olanaklarının yanında, ilk günden itibaren sizlere birçok sorumluluk vereceğiz. Global program katılımcılarımız aynı zamanda çok eğleniyorlar. İster sosyal projemizde ev inşası olsun, ister hafta sonu bir kayak organizasyonu olsun, uluslararası büyük bir aile gibi derin bir bağ kuruyorlar."
Kristine Teske, Global Program Yöneticisi