Kurumsal sosyal sorumluluğumuz

Bugüne kadar hep ekip üyelerimizi masalarından kalkıp kollarını sıvayarak farklı Kurumsal Sosyal Sorumluluk etkinliklerimize katılmaları için cesaretlendirdik. İşe gelme keyfinizi beslemek ve topluluğa bağlılık ve ekip çalışması deneyiminizi zenginleştirmek istiyoruz.  

İşte sizin de katılmanızın yollarından birkaçı:

İnsanlık için Habitat: Bir evi olmayan ya da satın alma ya da kiralama imkanına sahip olamayan insanlara ev inşa etmek için işinizi birkaç günlüğüne beklemeye alın. Destek olan, tuğla koyan, çatıları yükselten ve yeni kiracılara anahtarlarını bizzat teslim eden bir ekibin parçası olun. 

 

Yardımseverlik Günü: Bir yemek bankasında ya da hayvan barınağında, evlere yemek götürerek ya da bir mahalleyi temizleyerek bir gün geçirin. Bir çiti boyayabilir ya da bir çocuk bahçesinin kaydırağını sabitleyebilir, yaşlı bir kişiyle ilgilenebilir ya da bir okula gidip oradaki kızlarla inşaat sektöründe kariyer fırsatlarıyla ilgili konuşabilirsiniz.

Bambu Bina: Gelişen dünya ülkelerindeki insanlara bambudan evler inşa etmenin güvenli ve verimli yollarını arayan ekibimize katılın. Bu, sürdürülebilir yapımlar yolunda tüm araçlarımızı ve uzmanlığımızı vererek standartların altında yaşamla savaşma kampanyamızın da bir parçası.  

Hilti Vakfı - Umut veren projeler

Hilti Vakfı, yardıma muhtaç insanların bağımsız ve kendi özgür iradeleriyle yaşamalarına destek olmak amacıyla 1996'da kuruldu. Vakfın etkinlikleri dünya çapında farklı sektörlerde sürdürülebilir projeleri desteklemektedir; bu projeler bir başlangıç aşamasından sonra finansal olarak kendi kendine yeterli, ölçülebilir ve tekrarlanabilir olmalıdır. 

Vakıf finansal olarak, Martin Hilti Family Trust ve yıllık kârının %2'sini doğrudan vakıf projelerine ayıran Hilti Group tarafından desteklenmektedir. Bu kaydadeğer katkıyı Hilti Group'un başarısını şekillendirmek için büyük bir tutku, bilgi birikimi ve deneyim gösteren Hilti çalışanlarının benzersiz yaklaşımı mümkün kılmaktadır.

Hilti çalışanları, vakfın birçok projesine katkıda bulunmanın dışında Hilti ülke organizasyonları tarafından yürütülen yerel projelere de güçlü, kişisel katılım göstermektedirler. Çalışırken hepimizin gösterdiği bu kişisel adanmışlık, önemli ve inovatif projelerin lanse edilebileceğini ve başarıyla beslenebileceğini garanti etmektedir.

Vakıf, kültür ve uygun fiyatlı konutlandırmadan afet yardımı, eğitim ve sosyal girişimciliğe çeşitli alanlarda aktif faaliyet göstermektedir. Bu geniş tabanlı yaklaşım, dünyada her kültür ve dil bölgesinden 27.000'den fazla insanı istihdam eden Hilti Group'ta var olan muazzam çeşitliliği yansıtmaktadır.

Hilti Vakfı, Martin Hilti Family Trust ve Hilti Group bu projeleri yardıma muhtaç insanları cesaretlendirmek ve fırsatlar değerlendirildiğinde ne kadar çok iyilik yapılabileceğini göstermek için gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bu inisiyatifler aynı zamanda umut vermek için alınmaktadır. Bazen dünyanın herhangi bir yerinde atılan küçük bir adıma, insanların, ailelerin ve tüm toplumların sürdürülebilir şekilde yararlanabilmelerinden önce ihtiyaç duyulmaktadır.

Hilti Vakfı ve projeleri hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.hiltifoundation.org'u ziyaret edin.