Satışta çalışmak

Hilti’ye katılan birçok kişi, şirketteki kariyerlerine satış ile başlar. Bu şirket ile tanışmanın en iyi yoludur çünkü sadık müşterilerimizle etkileşim içinde olmak ve bu sağlam ilişkiyi daha da geliştirmek başarımızın itici gücüdür.

Satış, her ölçekteki şirketle Hilti yeniliklerini paylaşacağınız heyecan verici uygulamalı bir görevdir. Ayrıca, yerel projelerin daha güvenli ve üretken olmalarına yardımcı olurken, yüksek profilli bazı inşaat projeleri üzerinde çalışma imkanı bulabilirsiniz. Bunlar, ticari veya çevreyle ilgili, bilimsel ya da sporla ilgili projeler olabilir. Mühendisliğin kaydedeğer uzmanlık alanlarında çalışabileceksiniz ve sahadaki inşaat işçilerinden,  proje yöneticileri ve şirket liderlerine kadar uzanan çeşitlilikte birçok insanla tanışacaksınız.

Satış, size kariyerinizi geliştirme ve mükemmel sonuçlar elde etme şansı sunuyor. Çoğu insan, böyle keyifli ve tatminkar bir görev olduğundan satışta kalmayı tercih ediyor, ama zamanla diğer iş alanlarını keşfederek kendinize yeni hedefler koymayı seçebilirsiniz.

Bu satış, ama bildiğiniz satış gibi değil

İş modelimiz, profesyonel satış danışmanlığı üzerine kuruludur. Geleneksel olan soğuk satış yapmıyoruz.

Bu, sizin için etkileşime duyarlı müşterilerle yeni ortaklıklar oluşturmak ve var olan müşterilerle ilişkileri güçlendirmek demektir. Çoğu, zaten ürünlerimizi biliyor, onlara güveniyor ve onları istiyor olacaklar. Hilti’nin adıyla beraber gelen bütün hizmetler ve satış sonrası destek hizmetlerini satarken, müşterilerinize sektördeki öncü çözümleri sunacaksınız.

En iyi takım üyelerimizden bazıları, hiçbir satış deneyimleri olmadan bize katılırlar. Yapı sektöründe çalışacaklarını da asla hayal etmemişlerdir. Fakat enerjileri, cesaretleri, keskin düşünce ve rekabetçi yapıları, bu görevde gelişmelerini sağlar. Başarının, geçmiş deneyimleriniz ne olursa olsun takım çalışması ve yetenek ile beraber geldiği mükemmel bir çalışan çeşitliliğine sahibiz. 

 

"Elektrikli makineleri nasıl satacağım? Hayatımda bir delik bile delmedim! Bu, Hilti’ye katıldığımda aklıma gelen ilk düşünceydi, ama gerçekten öyle değil. Bu iş, güçlü yanlarınızı geliştirmek ve işinizi çok iyi yaptığınızda ödüllendirilmekle ilgili."

James O'Driscoll, Müşteri Hizmetleri Temsilcisi (Satış)

Sizi eğitecek, size meydan okuyacak ve sizi ödüllendireceğiz

Hilti’de, küçük bir iş yerini işletirken sahip olacağınız özerkliğe ek olarak, büyük bir şirketin parçası olmanın tüm avantajlarından yararlanacaksınız. İşe başlamanızdan çok kısa bir süre sonra size birçok sorumluluk verecek ve kendi yolunuzdan gitmeniz için inisiyatifi kendi ellerinize almanıza olanak sağlayacağız.

Mülakat sürecinin bir parçası olarak, satış ekiplerinin hayatındaki bir günü göstermek için sizi 'saha ziyareti'ne göndereceğiz. Bu, çalışanlarımızın kalitesini ve müşterilerimize olan bağlılıklarını anında görmenizi sağlayacaktır.

Standartlarımız yüksektir ve eğitimlerimizi de kapsamaktadır. Bu yüzden size görevinizde başarılı olmanız için gereken, tam donanımlı bir araçtan en güncel  CRM yazılımına kadar tüm bilgi ve ekipmanı sağlayacağız.

Eğitiminizin çoğu, iş başında olacak, fakat ileride çok iyi tanıyacağınız ürünler ve müşterilerle tanışmadan önce, Hilti’ye giriş eğitimi (değerlerimiz, strateji ve kültür) ile başlayacağız.

Çalışkanlığınızı, kariyerinizin ilerlemesi için bire-bir koçluk ve kişisel ilginin yanı sıra, cömert teşvikler ve sektörde var olan en iyi eğitimler ile ödüllendireceğiz.

İstikrarlı bir şekilde göze çarpan sonuçlar, takım çalışması ve bağlılık göstererek, Hilti’de çok hızlı şekilde liderlik basamaklarına çıkabilirsiniz. İşin aslı, satış takımımızın birçoğu yirmili yaşların ortaları-sonlarında, ilk yönetici pozisyonlarına ulaşırlar. Yönetim pozisyonlarımızın % 80'i kurum içi adaylar ile doldurulmaktadır.

Çalışanlarımızın performanslarını ve gelişimlerini bir yıllık zaman diliminde gözlemlediğimiz, oldukça kapsamlı değerlendirme süreçlerimiz bulunmaktadır. Bu süreçlerin yardımıyla, farklı sorumlulukları, kültürleri ve pazar sorunları olan takım üyelerimizi geliştirme fırsatını yakalıyoruz. Bu da sizin becerilerinizi genişletebileceğimiz, hırsınızı besleyebileceğimiz ve kariyeriniz için yeni kapılar açabileceğimiz anlamına gelmektedir.

Farklı pozisyonlarda olağanüstü müşteri ilişkileri oluşturma

Satış ekibimizin bir üyesi olarak, tam anlamıyla takımın bir parçası olacaksınız. Satış modelimiz, işi çok keyifli ve ödüllendirici hale getiren şeylerden biri olan ekip çalışmasına dayanır.

Her bölge ekibinde üç ana pozisyon vardır:  müşterilerle beraber şantiyelerde müşteri temsilcisi olarak çalışmak; bir Hilti mağazasında yerel müşteriler için çözümler bulmak; veya uzman tavsiyelerde bulunan müşteri hizmetleri temsilcisi olmak.

Her önemli pozisyon hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi

• Bildikleri ve güvendikleri bir markadan en kaliteli ürünleri isteyen yapı profesyonelleri ile ilişkileri inşa edeceğiniz bir danışmanlık yapan satış pozisyonudur.

• Şantiyelerde ve projelerde çalışan ticari uzmanlar ve gayrimenkul geliştiren kişileri de içeren kendi müşteri portföyünüze sahip olacaksınız.

• Kendi ajandanızı yönetirken ve sahada müşterilerinizle çalışırken, sizin birçok özerkliğiniz olacak. • Sizi, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak gereklilikleri yapmanız konusunda sizlere güvenerek, bir şirket aracı ile beraber ürünleri tanıtabilmeniz için gereken en son teknolojiyle donatacağız.  

• Size kaba işler ya da ince işler gibi belirli bir iş kolunun sorumluluğunu vereceğiz ve hızlı bir şekilde bu iş kolundaki ürün ve uygulamalar konusunda uzman olacaksınız.

• Piyasaya sürdüğümüz bütün ürünler ile beraber gelişirken, kariyerinizi geliştirmek için her fırsata sahip olacaksınız. Her yıl 60 yeni  makine, hizmet ve yazılım çözümlerini piyasaya sunuyoruz ve böylece her zaman yeni bir şey öğrenmek için teşvik edileceksiniz.

• Güçlü bir adanmışlık, yüksek performans ve başarma isteğiyle, hızla yükselebilir ve kariyerinizde ilerleyebilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi pozisyonlarımızı inceleyin

 

Hilti Mağaza Temsilcisi

• Bu pozisyonda, ürünlere hemen ihtiyaç duyan yakın çevredeki müşterilere ve iş adamlarına hizmet vererek, bir perakende Hilti Mağazasından sorumlu olacaksınız. Müşterileriniz küçük esnaftan, büyük şantiyelere kadar geniş bir portföydeki küçük ve büyük işletmeler olabilir.

• Hilti Mağazasının tüm sorumluluğu sizde olacak, yani kendi kararlarınızda esnek ve özgür olacaksınız. Müşterilere açık kapı günleri veya uygulama günleri düzenlemek ya da müşterilerinize uygun diğer pazarlama fikirlerini geliştirmeye karar verebilirsiniz.

• Tüm Hilti kataloğu genelinde geniş bir ürün bilgisine sahip olacaksınız; bu da gelecekte size pek çok farklı kariyer imkanı sunacak. Uzmanlık gerektiren bir ürün hakkında herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, her zaman tavsiye için ekibinize güvenebilirsiniz.

• Kendi işinin sahibi olmaya benzediğinden, girişimci bir ruha sahip olmanız gerekecek ve proaktif olmanızın ödüllerini toplayacaksınız

Hilti Mağaza Temsilcisi pozisyonlarımızı inceleyin

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

• Belli bir sayıdaki müşterinin güvenilir  Hilti temsilcisi gibi çalışarak, küçük işletmelerden büyüklere uzanan portföyünüzden sorumlu olacaksınız. Sizin rolünüz, ihtiyaç duydukları her şey için onlara yardımcı olmak ve her müşteriye kişisel ve özel bir yaklaşım sergilemektir.

• İşiniz, belirli ürün ya da şantiye sorunları hakkında teknik danışmanlık isteyen müşterilerden gelen çağrılara cevap vermek anlamına gelebilir. Bunun için, sorunları çözmek ve çok iyi bildiğiniz alanlarda tavsiye vermek için gereken güveni sağlamak üzere detaylı bir eğitimden geçeceksiniz.

• Ya da yeni ürün veya promosyonlardan yararlanabilecek müşterileri arayabilirsiniz. Yine, düzenli olarak eğitim göreceksiniz. Ayrıca, şantiyelere gidecek ve müşterilere yüz yüze toplantılar yapacaksınız.

• Bu pozisyon, bizim müşterilerimizle güven ilişkimizi geliştirmek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm bulmak için ürün bilgilerini kullanmakla ilgilidir.

Müşteri Hizmetleri pozisyonlarımızı inceleyin