Mühendislik alanında çalışmak

Yenilik bizim olmazsa olmazımızdır ve mühendislerimiz güvenlik ve verimlilik konularında yenilikçi çözümler bulmak için her gün kendilerine meydan okurlar.

Mühendislik ekibimize katılın; göreviniz şantiyelerde danışmanlık yapmayı, yazılımlarımızı kurgulamayı ya da Ar-Ge inovasyon merkezlerimizden birinde ürün geliştirmeyi kapsayabilir. Mekanik, optik, kimyasallar ya da metallerde, yangın durdurucularda, dübel sistemlerinde, korozyon veya sismik alanlarda uzmanlaşabilirsiniz.  Alanınız ne olursa olsun, gerçekten heyecan verici bazı projelerde teknolojinin ön planda olmasında önemli bir rol oynayacaksınız.

Güçlü bir mühendislik özgeçmişiniz olabilir, ancak biz özellikle sizin öğrenme tutkunuz, karmaşık tasarım konseptlerini birleştirebilme yeteneğiniz ve bunların hepsini mütevazı kişilik özelliklerinizle nasıl birleştirdiğinizle ilgileniyoruz.

Sonuçta, ürünlerimiz müşterilerimiz için tasarlanıyor ve sizin adanmışlığınız bizim için çok önemli.

Hikayemiz, teknoloji hakkında olduğu kadar, aynı zamanda insanlar hakkında

Takımımıza katılmak, teknik bir altyapı gerektirse de, mühendislik pozisyonlarımızın hiçbiri tamamen tekniğe dayalı değildir. Bunun yerine, hem heyecanlı müşterilerle ilişkiler kurarken, hem de öncü yenilikçi liderlik çalışmalarında yer almanın zevkine varan bir danışmanlık göreviniz olacaksınız.
 
Mühendislerimiz, müşterinin ihtiyaçları ve ürün tasarımımızın arasındaki bağlantıyı kurarak ve ardından bunu pazarlama ve satışa dönüştürerek, projenin ilk aşamasından itibaren projede yer alır.
 
Birçok inşaat projesinde beklenmedik zorluklar ortaya çıkar ve mevcut ürünler yeterli gelmeyebilir. Böyle durumlarda saha mühendislerimiz müşterilerle ve yüklenici firmalarla özel çözümler bulmak için çalışır, sonrasında Ar-Ge ve yazılım mühendislerimiz uzmanlıklarını ortaya koyarak onları geliştirir.
 
Hilti’de, en başından itibaren birçok sorumluluk alırsınız. Elde ettiğiniz başarılı sonuçların sürekli olması halinde, kısa sürede kendi takımınızı yönetiyor olabilirsiniz. Her zaman, daha iyi bir gelecek yaratma tutkusunu paylaşan kendi tarzlarında eşsiz, geniş bir yenetek yelpazesine sahip enerjik kültür ortamında çalışacaksınız.

"İşimin sadece teknik olmaması gerçeğini seviyorum. Planlamayı ve birçok kişi ile ilgilenmeyi de içeriyor. Kurum kültürü mükemmel. Evet, bu zorlayıcı, fakat aynı zamanda arkadaşça ve samimi. Her şey takım çalışmasına dayalı ve fikirleriniz gerçekten yönetim tarafından dikkate alınıyor."

Andreas Bong, Kurumsal Araştırma ve Teknoloji Başkanı 

Yenilikçi olmanın farklı yolları

Mühendislik ekibimizin bir üyesi olarak, tam anlamıyla takımın bir parçası olacaksınız. Bizim mühendislik modelimiz, işi çok keyifli ve ödüllendirici hale getiren şeylerden biri olan ekip çalışmasına dayanır.

Mühendislik kapsamında üç ana pozisyon bulunmaktadır ve size en çok uyan pozisyonu seçebilirsiniz: müşterilerle  şantiyelerde saha mühendisi olarak çalışarak; yenilikçi ürün çözümleri araştırarak ve geliştirerek; veya müşterilerimizin çalışmalarını daha kolay ve güvenli hale getiren yazılımlar yazarak.

Bu heyecanlı pozisyonlar hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Saha Mühendisi

• Yapı tasarımcıları, mimarlar ve bunların yanı sıra yapı mühendisi ve şirket yöneticileri ile şantiyelerde çalışacağınız danışmanlık pozisyonudur.

• Tasarımın ilk aşamalarından itibaren sürece dahil olmak suretiyle, dübel ya da sabitleme sistemlerinden kullanacakları araçlar ve yazılımlara kadar, Hilti’nin tasarıma uygun özel çözümleriyle, ne kadar değer katabileceğimizi göstererek müşterilerle olan ilişkileri kuvvetlendireceksiniz.

• Sonrasında, tasarımcıya tasarımını yapı haline dönüştürmesinde destek olurken, müteahhitler, pazarlama ve satış ekibinin dahil olduğu ürün takımına da yardımcı olacaksınız.

• Tasarım ve satış arasındaki bağlantı olmanız ve planın gerçekleşmesindeki geçiş sürecinde yer almanızdan dolayı, Hilti’deki en önemli görevlerden birine sahip olacaksınız. Bütün bu süreç boyunca, herhangi bir tasarım ihtiyacı, imar kanunu ve olası sorunlar üzerinde çalışacaksınız.

• Her büyük inşaat projesinin kendi benzersiz problemleri olduğundan, ne yapacağınıza dair işinizin net bir tanımı yoktur. Bu nedenle, beklenmedik güçlüklere uygun çözümler bulma potansiyeli olan, hızlı bir düşünür olacaksınız.

• İnşaat, yapı ve makine mühendisliği eğitimi ile beraber mimari tasarım deneyimi de faydalı olacaktır. Ancak asıl aradığımız teknik bilginizle sosyal yetkinliklerinizi birleştirmeniz ve öğrenme merakınızın olmasıdır.
 
Saha mühendisliği pozisyonlarımızı inceleyin

Araştırma ve geliştirme mühendisi

• Ar-Ge, işimizin itici gücü ve DNA’mızın bir parçasıdır. Bu, rakiplerimizin önünde yeniliklere devam etmemizi sağlar. Ayrıca, elmaslı sistemlerde, ölçme sistemlerinde, yangın durdurucularda, dübel sistemleri ve geri kalan alanlarda yeni çözümler keşfetmek için her yıl ciromuzun % 5'ten fazlasını AR-GE yatırımı yapmamızın nedenidir.

• Ar-Ge mühendisi olarak, en başından itibaren birçok sorumluluk alarak, en son teknolojiyle çalışacaksınız.

• Büyük fikirlerin her yerden gelebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle, niş ve geniş bir uzmanlık alanına sahip lisans ve yüksek lisans mezunları, deneyimli profesyonellerden oluşan çok sesli bir Ar-Ge ekibinin bir parçası olacaksınız.

• Yepyeni fikirleriniz var ise, onların patentini alır ve böylelikle onları geleceğin yenilikleri olarak geliştirmeye çalışırız.

• Her seferinde, somut sonuçlarla, yaşam döngüleri boyunca ürünlerin geliştirilmesinde yer alacaksınız. Bu büyük bir başarı ve sektörün nasıl işlediğine dair benzersiz bir içgörü anlamına gelir.

• Bu, aynı zamanda, ürün zincirin her halkasında ilerlerken, sizin üretim, operasyon, tedarik, proje yönetimi, pazarlama ve satış gibi sürecin her aşamasına dahil olmanız anlamına gelir.

• İşiniz, dünyanın her tarafındaki müşterilerimiz ve üretim tesisleri ile doğrudan çalışarak, ürünlerimizin teorik ve pratik uygulamaları arasındaki bağlantıyı sağlamlaştırmayı içerir.

• En modern teknoloji ile testlerini yürüten ve uygulamaların simulasyonunu yapan, Schaan (Leichtenstein), Kaufering (Almanya), Şanghay (Çin) ve Irving (Texas, ABD)’de dünyanın önde gelen Ar-Ge laboratuarlarımız bulunmaktadır.

Ar-Ge mühendisliği pozisyonlarımızı inceleyin

Yazılım Mühendisi

• Bir yazılım mühendisi olarak, gerçekten bizi farklılaştıran yazılım çözümlerini oluşturmak ve kodlarını yazmak için yardımcı olacaksınız.

• Ayrıca müşterilerimizin kolayca anlayabileceği bir şekilde yazılımımızı kullanmaları için yardımcı olacaksınız. Bu, sorun giderme, öğretici yardımlar oluşturma veya kullanım kılavuzları yazma vakaları olabilir.

• Teknik bir pozisyondan daha fazladır: Çok güçlü bir iletişim ve sosyal becerisine sahip olmanız gerekir. İşin büyük bir bölümü, kodları müşteri dostu mühendislik diline tercüme etmektir.

• İhtiyaçlarını anlayabilmeniz ve onları yazılıma dönüştürebilmeniz için, müşterilerimizle, ürün ve pazarlama ekiplerimizle sürekli olarak doğrudan bir etkileşiminiz olacak.

• Yüklerin hesaplaması, stres toleransının belirlenmesi ve takviye konumlandırma ölçümü gibi var olan heyecan verici çözümler üzerinde çalışmayı da bekleyebilirsiniz.

• Ayrıca, bazen kurum dışı araştırma enstitüleri ve üniversiteler ile çalışarak, Ar-Ge laboratuvarlarımızda kullandığımız test yazılımını geliştirmeye yardımcı olacaksınız.

• Projeden projeye, güncellemeden güncellemeye, farklı nesiller boyunca kullanılan ürünleri göreceksiniz ve her yeni faydanın gerçekleşmesinden ve etkin olarak kullanılmasından emin olacaksınız.

• Lisansınızın, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimi, matematik, fizik veya istatistik olması muhtemel. Biz, özellikle öğrenme merakınızla ve eskiz defteri veya matkap ile çalışmaya alışık olan kişilere teknik dili tercüme etme yeteneğinizle ilgileniyoruz.

Yazılım mühendisliği pozisyonlarımızı inceleyin

Öğrenme tutkunuzu bize gösterin, biz de onu besleyelim

Biz sizlerden ödül kazanan yenilikleri ortaya çıkarmanızı bekliyorsak, sizlere dünya çapında bir ortamda en iyi eğitimi vermemizden kaynaklanıyor. Size görevlerinizde başarılı olmanız için ihtiyacınız olacak tüm bilgiyi ve desteği, birebir koçluğu, becerilerinizi geliştirme imkanları ve kariyerinizin gelişimi doğrultusunda bireysel ilgiyi beraberinde sunuyoruz.

Bir yıllık performans değerlendirme sürecinde herkesi gözlemlediğimiz, oldukça kapsamlı çalışan değerlendirme süreçlerimiz bulunmaktadır. Bu süreçlerin yardımıyla, farklı sorumluluklara sahip, farklı kültürlerden gelen ve farklı pazar zorlukları ile başa çıkması gereken takım üyelerimizi geliştirecek yeni fırsatları buluyoruz. Bu da sizin yetkinliklerinizi genişleteceğimiz, hırsınızı besleyeceğimiz ve kariyeriniz için yeni kapılar açacağımız anlamına gelir.

Yüksek performans gösterenler Hilti’de çok hızlı bir şekilde liderlik görevlerini üstlenirler ve yönetim pozisyonlarımızın % 80'i şirket içi adaylar ile doldurulmaktadır. Bu, çalışanlarımıza ne kadar değer verdiğimizin kanıtıdır.